Sprawdź, gdzie warto kupić ubezpieczenie OC – porównywarka

porównywarka OC

Szukamy dobrego ubezpieczenia samochodu

Jeżeli jesteśmy posiadaczem samochodu osobowego, to każdy z nas wie że musi obowiązkowo wykupić polisę ubezpieczeniową. Brak polisy nawet przez kilka godzin skutkować może bardzo dotkliwą karą finansową kropkę  Brak polisy nawet przez kilka godzin skutkować może bardzo dotkliwą karą finansową. Dlatego nie warto dopuszczać do sytuacji, aby nasze ubezpieczenie wygasło. Na rynku znajdziemy bardzo wiele firm ubezpieczeniowych, które posiadają bardzo szeroką ofertę ubezpieczenia. Jeżeli zależy nam na jak najszerszym pakiecie ubezpieczenia, który obejmuje między innymi ubezpieczenie wybitej szyby czy też ubezpieczenie opon lub pełny assistance w czasie podróży po Europie – to powinniśmy zdecydować się na ubezpieczenie OC i autocasco. W przeciwnym wypadku jeżeli chcemy zabezpieczyć tylko swój interes na okoliczność spowodowania przez nas stłuczki, to wystarczy zwykła polisa OC.

Szukamy najlepszej polisy

Jeżeli po raz pierwszy szukamy polisy OC, to może nas bardzo zaskoczyć ilość ofert dostępnych na rynku. Znajdziemy oferty zarówno bardzo drogie jak i całkiem tanie. Zazwyczaj nie powinny one się niczym od siebie różnić ponieważ zakres ubezpieczenia OC jest zdefiniowany w ustawie. Jednak są czynniki które wpływają na wysokość składki jaką będziemy musieli zapłacić. Do takich czynników zaliczymy między innymi wiek kierowcy czy też miejsce jego zamieszkania. Na ten temat napiszę więcej w dalszej części artykułu. Jeżeli nie chcemy samodzielnie szukać najlepszej oferty, to dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy porównywarki ubezpieczeń. Wpisując nasze dane porównywarka OC sprawdzi oferty i pokaże nam najlepsze ubezpieczenie dla nas.

Co wpływa na cenę OC?

Łatwo można zauważyć duże różnice w ubezpieczeniu OC. Zależą one w głównej mierze od wieku kierowcy, czasu jaki posiada on prawo jazdy oraz historii jego ubezpieczenia. oferta najtańszej polisy dostanie osoba, która nie jest już bardzo młoda, posiada prawo jazdy od bardzo wielu lat i jednocześnie nie miała spowodowanych stłuczek z swojej winy. Dla firmy ubezpieczeniowej jest to wręcz idealny klient. Duże znaczenie ma również miejsce zamieszkania oraz sposób w jaki wykorzystywany jest samochód. Samochody wykorzystywane do pracy będą miały oczywiście wyższe ubezpieczenie niż te do codziennego użytku.

Wpływ może mieć również nasz stan cywilny. Osoba posiadająca dzieci, która z nimi podróżuje potencjalnie jest osobą która jeździ wolniej i bezpieczniej. To właśnie na podstawie takich parametrów ubezpieczyciel wylicza i przedstawia nam ofertą. Wybierając ofertę nie zawsze powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie wysokością składki, ale również warto wziąć pod uwagę renomę konkretnego ubezpieczyciela.

Recommended Articles